Cleantechi juht: tehnoloogia, mis annab meile majanduspöördes liidrirolli
Kliimaeesmärgid saavutame ainult siis, kui julgeme rohetehnoloogiad kiiresti appi võtta ning selles peitub ka meie tulevase konkurentsivõime võti, kirjutab Cleantech Estonia tegevjuht Kädi Ristkok.
Cleantech Estonia tegevjuht Kädi Ristkok. Foto: Erakogu
Eesti riik on kliimapoliitika tegemisel mitu aastat tublisti seadnud sihte, sõnastanud sätteid ja rajanud raamistikku. Nüüd on vaja nina paberitest üles tõsta ja käised üles käärida. Kui tahame planeedi ülekuumenemisele veel lähikümnenditel pidurit tõmmata, on viimane aeg astuda julgeid samme.
Puhtast energiast ei piisa selleks, et inimeste majandustegevus mahuks looduse piiridesse. Kui me ei tegutse, kallineb igapäevaelu, halveneb inimeste tervis ning jääme maha rahvusvahelises konkurentsis, kirjutab Rohetiigri ehituse teekaardi peatoimetaja, riigikogu liige Pärtel-Peeter Pere (Reformierakond).
Tasakaalus ja keskkonnasõbraliku majanduse arendamiseks ja võtmesammude tegemiseks on tänapäeval juba tehnoloogia olemas, rääkis idufirma Climacashi juht Erik Moora.
Rohereform on kena ja paljulubav taimeke, aga meid huvitavad selle viljad ning saaki koristades saab kliimaminister selle eest hinde, poliitikuna ka oma valijailt, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Majandusmudel, mida toetaks nii Peeter Koppel kui roheaktivist
Looduse ja majanduse vahel tuleb leida tasakaal. See pole võimalik, kui jätkata nende kahe vastandamist, kirjutab politoloog, ettevõtja ja ajakirjanik Erik Moora Äripäeva essees.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.