Kuigi juba paar aastakümmet kuulutatakse füüsilistele helikandjatele surma, kipuvad nood endiselt elus püsima, teiste seas müüakse edukalt CD-plaate vana ja uue muusikaga. Miks, kirjutab etnoloogiadoktor ja DJ Aimar Ventsel Äripäeva essees.
On märke, mis ennustavad CD-plaatidele helget tulevikku. Foto: Raul Mee
Elu ja seoses sellega ka ajakirjandus on täis suuri ja olulisi teemasid. Automaks, rohepööre, muidugi Vene-Ukraina sõda, aga ka üleskaevatud Tallinna kesklinn või Tartu Süku. Tegelikult on igapäevases elus määravad hoopis väikesed asjad, mis teevad elu kas mugavaks või ebamugavaks.
Mulle tundub, et Eesti on olukorras, kus saame näidata seda, milles eestlased on alati edukad olnud – teha võimatuna näivad asjad ära parimal ja edukaimal viisil, saavutades loodetud ja usutust rohkem, kirjutab riigikogu liige ja endine rahandusminister Maris Lauri (Reformierakond) Äripäeva essees.
29 aastat Valgevenet valitsenud Lukašenka diktatuuriajastu võib peagi otsa saada, mis viib Moskva Minski suunas tegudele, kirjutab Tartu Ülikooli kaasprofessor, Kaitseväe Akadeemia juhtivteadur Vladimir Sazonov Äripäeva essees.
Majandusmudel, mida toetaks nii Peeter Koppel kui roheaktivist
Looduse ja majanduse vahel tuleb leida tasakaal. See pole võimalik, kui jätkata nende kahe vastandamist, kirjutab politoloog, ettevõtja ja ajakirjanik Erik Moora Äripäeva essees.
Eesti börsi- ja eraettevõtete puhul torkab silma, et nõukogu rolli nähakse enamasti formaalsena, eeskätt juhatuse ja omanike otsuseid heaks kiitvana, mitte aga sisulise otsustajana. Ja see on tõsine probleem, kirjutab juhtimiskonsultant Mait Raava (Pro Konsultatsioonid) Äripäeva essees.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.