Merili Ginter: läbikukkumine – algul kulu, hiljem tulu
Me peame õppima nägema ebaõnnestumisi mitte lõplike kaotustena, vaid investeeringutena tulevikku, kirjutab Baltikumi suurima jätkusuutlikkuse festivali Impact Day peakorraldaja Merili Ginter.
"Läbikukkumine loob viljaka pinnase geniaalsetele ideedele ja suurtele läbimurretele. Selle mõistmiseks piisab, kui vaadata ajaloolisi näiteid, kus just ebaõnnestumised on viinud suurimate avastusteni," kirjutab jätkusuutlikkuse festivali Impact Day peakorraldaja Merili Ginter. Foto: Kiur Kaasik
Kuigi läbikukkumisi nimetatakse tänases kultuuriruumis üha rohkem õppetundideks, seostub tööülesandes põrumine inimestele endiselt kehvade emotsioonide ja kalli kuluga. Ammugi ei saa rääkida sellest, et tööandja päriselt julgustaks oma töötajaid milleski eksima. Aga mis oleks, kui muudaksime oma vaatenurka ning näeksime läbikukkumist väärtusliku investeeringuna?
Buckinghami palees rüütliks löödud Sir Richard Branson on mees, kes on loonud kümneid miljardidollarilisi ettevõtteid, kuid jätkab lakkamatuid püüdeid nihutada piire, murda reegleid ning leida uusi teid, seades teinekord ka oma elu ohtu.
Kes on Eestis hea loo rääkimise oskusega tippjuhid?
Eestlastele on veel endiselt loomuomane iseendast vähe ja tagasihoidlikult rääkida, kuid lugude jutustamine on ettevõtte tõhusa sise- ja väliskommunikatsiooni oluline osa, kirjutavad sihtotsingu agentuuri United Talents partner Karin Press Johansson ja projektijuht Annela Mets.
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.