Viimasel ajal trendiks saanud inimeste kontoritesse tagasi sundimisega lahendatakse probleemi valest otsast, kirjutab Elisa Eesti tegevjuht Andrus Hiiepuu.
- Elisa Eesti tegevjuhi Andrus Hiiepuu sõnul on kontoritel küll oma eelised, ent kontoritöö edukust ei saa mõõta kohustuslikes tundides või päevades. Foto: Erakogu / Elisa
Järgemööda on mitu rahvusvahelist korporatsiooni teatanud, et kutsuvad töötajad kontoritesse tagasi. Kes teeb kaugtööga täielikult üks null, kes piirab hajustöö võimalusi teatud päevadele nädalas.
Nimekiri organisatsioonidest on muidugi muljetavaldav: Meta, Google, Goldman Sachs ja hiljuti nende ridadesse lisandunud videosuhtlusplatvorm Zoom, kes dikteerib töötajatele kahel korral nädalas kontoris käimise. Olgu mainitud, et iroonilisel kombel on Zoom oma toote eripära tõttu tolles nimistus justkui võõrkeha. Seda nimekate ja edukate ettevõtete loetelu vaadates võib põhjendatult tekkida küsimus, kas tegelikult lahendatakse uusi probleeme vanade meetoditega?
Seotud lood
Juhil tuleb võtta vastutus oma vaimse tervise eest ja aidata seda teha ka oma töötajatel, kirjutab Baltimaade suurima ärifestivali sTARTUp Day peakorraldaja Mart Lättekivi.
Ärikinnisvarast on saanud finantsurgudel üks enim ülemüüdud varaklass, mille pärast muretsevad nii investorid, ajakirjanikud kui ka keskpangad, kirjutab EfTEN Capitali tegevjuht Viljar Arakas ettevõtte blogis.
Hübriidtöö on tulnud, et jääda, kuid kontorid ei kao kusagile. Küll aga peab kontoripõgenike tagasimeelitamiseks pakkuma enamat kui lihtsalt kohta, kuhu tulla, kirjutab Softrendi kodumööbli ja Intuit by Softrendi kontorimööbli juht Joonatan Vinkel.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.