Eranditult kõigi riigiettevõtete – ka strateegiliselt oluliste – vähemusosaluse börsil noteerimise vastu pole ühtegi argumenti, kirjutab Tallinna ja Balti börside juht Kaarel Ots vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
- Tallinna ja Balti börside juht Kaarel Ots tahaks kuulda kõigi praegu riigi ainuomandis olevate ettevõtete puhul börsikella helisemist. Foto: Liis Treimann
Mis paneb majanduse uuesti kasvama? Ma võin öelda, mis seda kindlasti ei tee: maksutõusud, kõrged energiahinnad ja inflatsioon, investeeringute edasilükkamine või nende üldse mitte tegemine, Euroopa poliitilistest initsiatiividest tulenev kasvav bürokraatia ja administratiivne koormus, avaliku sektori liidri roll palgakasvus, ettevõtluse kaootiline toetamine võrreldes teiste riikidega, majanduse pikaajalise strateegia puudumine. Ning kõige selle juures iga hinna eest eelarve tasakaalu poole rühkimine.
Seotud lood
Meie arvamine, et oleme väike ja avatud majandus, on saanud takistuseks tegutseda, kirjutab Luminor Eesti peaökonomist Lenno Uusküla vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Automaatselt kasvavate püsikuludega tuleb riigieelarves midagi põhimõtteliselt muuta, olgugi et see on kindlasti väga ebapopulaarne samm, kirjutab TREV-2 Grupi juhatuse esimees Sven Pertens vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Majanduse paneb kasvama konkreetne kasvukava, plaan selle elluviimiseks ning järjekindlus selle järgimiseks. Kõige selle eelduseks on omakorda selge ettekujutus, millist Eestit me ehitame, kirjutab erakonna Parempoolsed juht Lavly Perling vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”