Võib juhtuda, et 2024. aasta USA presidendivalimised on jälle kord n-ö kõige olulisemad ajaloos – nagu valimisi teinekord ikka liigitatakse – sest oht, et endine president Donald Trump tuleb tagasi, on väga reaalne, kirjutab USAs elav ingliskeelse veebiajakirja Estonian World tegevtoimetaja Sten Hankewitz.

- Hoolimata arvukatest kohtuasjadest on Donald Trump taas saamas USA vabariiklaste presidendikandidaadiks ja teel Valgesse Majja.
- Foto: AP/Scanpix
Kui ma seda lugu kirjutama asusin, siis tees, mis mulle pakuti, oli „hirm Trumpi tagasituleku ees“. Justnimelt hirm. Ja ma ei saa seda kuidagi eitada, sest ma usun, et kogu maailma mõistlike, intelligentsete, demokraatia väärtuseid kandvate inimeste jaoks see ongi hirm. Hirm, et kõik see, mis toimus 2017–2021, tuleb tagasi, kestab veel ühe nelja-aastase perioodi, ainult et selle vahega, et tulemus on veelgi õudsem.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi eelmine Donald Trumpi ametiaeg USA presidendina tõi Eesti julgeolekule häid arenguid, siis tema teine ametiaeg ei pruugi olla samasugune rääkis Delfi ja Eesti Päevalehe poliitikaajakirjanik Herman Kelomees.
Oht korrata 1938. aastal Hitleriga tehtud vigu on kasvanud
Talve hakul tuleb ukrainlastel korraldada võimalikult parimal viisil strateegilist kaitset nii rindel kui tsiviiltaristule, samal ajal kui Putin üritab kasvatada oma poliitilist mõjujõudu ja täita sõjakassat, kirjutab vaatleja Raivo Vare Ukraina sõja majandusblogi 31. sissekandes.
Üle 60 protsendi vabariiklaste valijatest arvab, et USA teeb Ukraina aitamiseks liiga palju. Nende poolehoidu taotlevad kandidaadid võtavad seda silmanähtavalt arvesse.
„See algas vajadusest. Meil oli materjal, aga me ei teadnud veel, mida see pikas plaanis suudab,” meenutab Karl Pärtel, tuleviku ehitusmaterjali tootev Myceeni kaasasutaja. Sarnase tee läbis ka kaugseirega tegelev ettevõte KappaZeta, kes soovis paremini modelleerida metsamahu ja -kõrguse hindamist satelliidifotodest tulenevast informatsioonist. Mõlemal juhul oli lahenduseks kaasata oma meeskonda ülikoolist teadlased. Mitte konsultatsiooniks, vaid väljundipõhiseks koostööks.