Aimar Ventsel: telekas esindab paljudele venelastele riiki
Miks usuvad paljud Venemaa venelased ebareaalseid asju, isegi kui tõde on silme ees? Vastust tuleb otsida infoväljalt, kirjutab etnoloogiadoktor Aimar Ventsel.
Tavalisel venelasel on kodus vähemalt kaks televiisorit, kirjutab Venemaal elanud ja rännanud Aimar Ventsel. Foto: Zumapress/Scanpix
Venemaa infooperatsioonidest ja Venemaa propagandast ilmub kubinal häid analüüse ja arvamusartikleid, ent märksa vähem kuuleme sellest, kuidas informatsiooni levitamine Venemaa sees töötab. Et aru saada Venemaal eksisteerivast infoväljast, tuleb seal pikemalt viibida.
Venemaa agressioonisõda Ukrainas avab kummalisi uksi inimeste hingedesse, sellesse, kui erinevalt maailma asju nähakse. Ühest niisugusest kirjutab etnoloogiadoktor Aimar Ventsel.
Seltskonnas on viimasel ajal populaarne öelda "Loe Šiškinit!". Sõja-aastal Eestis kultuslikuks saanud Šveitsis elava vene emigrandi teos tuleb asetada konteksti, kirjutab etnoloogiadoktor Aimar Ventsel.
Ideed, mis mulle kakskümmend aastat tagasi tundusid ekstravagantsete ullikeste röögatusena talkshowdes, on nüüd liikunud Venemaa ühiskondliku mõtte peavoolu, kirjutab etnoloogiadoktor Aimar Ventsel.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”