“Mis teil juhtus,” küsis siinne hea sõber mullu varasügisel. Jõudsin juba mõelda, kuidas kommenteerida parasjagu Eestis laineid löövat idavedude skandaali, kui tuli jätk “… et te koduväljakul lausa 0 : 5 kaotasite?”. Äripäeva Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri kirjutab mängude mängust.
- Itaallased tervitamas oma meeste rahvuskoondist, 2021. aasta Euroopa meistrit. Foto: Pacific Press via ZUMA Wire / Scanpix
Tõepoolest, jutt ei käinud mitte Eesti sisepoliitilisest skandaalist, vaid hoopis meie jalgpallikoondisest ja koduväljakul saadud suurest kaotusest Rootsile. Veidi aega hiljem sama sõbraga seltskonnas uuesti kokku saades, tulid jutuks juba järgmise vooru mängud ning nüüd ta Eesti kohta õnneks delikaatselt vaikis.
Vahepeal oli lisandunud sama suure skooriga kaotus Belgiale. Õnneks püsis ka ülejäänud seltskonna jutt teiste koondiste tegemistel, nii et sain edukalt järgida kunagise Prantsusmaa presidendi soovitust ehk kasutasin võimalust vait olla.
Idavedude skandaali ei puudutanud keegi ja tõele au andes ei jäänud ka muljet, et keegi oleks sellest väga kuulnud. Nii et siit Vahemere äärest võin raporteerida, et kui miski eelmisel sügisel Eesti kuvandit mitte just positiivselt mõjutas, siis selleks olid pigem meie jalgpallikoondise tulemused.
Need mõtted panin kirja 21. märtsi eel, mil Eesti jalgpallikoondisel avaneb läbi kahe playoff-mängu võimalus püüda kohta EM-finaalturniiril.
Kümnevõistleja, mida see teeb?
Eestist eemal elades – nii siin Vahemere ääres kui varem Brüsselis – on üks suurimaid avastusi olnud, milline eriline koht kuulub nii spordis kui sageli ka igapäevaelus jalgpallile. Kontrast Eestiga, kus jalgpalli nähakse tavaliselt ühe spordialana paljude seas, on üsna suur.
Vahemere vaatlus
Lauri Vahemeri on endine ametnik ja konsultant, keda töö ja elumere lained on paisanud nii Vanasse kui Uude Maailma. Neil päevil toimetab ta peamiselt Lõuna-Euroopa riikides. Oma Äripäeva veergudel ilmuvad blogis "Vahemere vaatlus" jagab ta kogemusi ja tähelepanekuid riikide ning rahvaste eripärast ning kõrvutab neid Eestiga.
Eelmises postituses kirjutas ta kliima soojenemisest, mis tekitab Vahemere ääres ootamatuid ilmastikunähtusi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Ega tali taeva ei jää” kõlab hästituntud vanarahva tarkus. Ootamatul kombel kehtib see ka siin Vahemere ääres. Seda isegi olukorras, kus kliimasoojenemine aina rohkem uksele koputab, kirjutab Äripäeva Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri.
Jõuluaja õlekõrred: 14. palk ja sisetarbimise kasv
“See on kõige imelisem aeg aastas,” ütleb hästituntud ja detsembrikuus meid kõikjal saatev tuntud ingliskeelne laulusalm. Eks ta nii ju tõesti on, aga samas ka kõige kulukam, kirjutab Äripäeva Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri.
"Miks peaks välisinvestor eelistama Tallinna või Pärnut Gdanskile või Valenciale?"
Eesti ja Läti on jätnud meie üliolulise transpordikoridori ehk Via Baltica arendamise unarusse, see-eest saavad leedulased paari aasta pärast uhkelt öelda, et Kaunasest algab Euroopa, kirjutab Äripäeva Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri.
Kummalisel kombel lõunaeurooplased automaksude vastu ei protesti. Miks? Sest see on lahutamatu osa maksupaketist, mille eesmärk on tagada parem sotsiaalne sidusus ja õiglus ning arenenum taristu, kirjutab Äripäeva Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.