Riigi IT-reformi tulemusena lõppeks tööturul riigi konkureerimine iseendaga ja kunstlik palgaralli, riik kasvataks enda seast rohkem tippjuhte ning e-Eesti tuntus säiliks, kirjutab Rainer Rohtla arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Rainer Rohtla. Foto: Marek Metslaid
Riigi pakutavad e-teenused on Eesti elu lahutamatu osa. Eesti on nende arvukuse poolest maailma tipus, teenuste kvaliteeti käiakse imetlemas lähemalt ja kaugemalt. Samas on valdkonnas palju takistusi, mis ei võimalda riigi ressursse maksimaalselt ära kasutada. Selleks, et Eesti elu liiguks paremuse suunas, tuleb riigi ITs teha drastilisi muudatusi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
NATO finantseerimise mudelit tuleks muuta nii, et nõutavast 2%st puudujääva osa peaksid vastavad riigid maksma NATO kassasse, kes suunaks need vahendid piiririikidesse, kirjutab Rein Ruusalu arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Eestil on kõik eeldused juhtida maailma e-tervise innovatsiooni: meil on tehnoloogilised teadmised, digitaalne infrastruktuur ja avatud ühiskond, kirjutab Robertallan Tuisk arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Sarnaselt palgakalkulaatoriga tuleks sisse seada maksukalkulaator, et iga maksumaksja saaks vaadata, mida tema maksude eest tehakse. See annab maksumaksjale võimaluse enda üle uhke olla, kirjutab Taavi Alas arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Loov-tehisintellekt muudab tööturgu ja seetõttu peab muutuma ka kooliharidus, kus lahenduskeskse õppe kõrvale peab tulema probleemipõhine õpe, kirjutab Mari Rell arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.