Rohereformi osakonna juht: tehnoloogiate arendamine annab majandusele hoo
Majanduslikult keerukal ajal on riigi poolt loogiline investeerida sinna, kus idanevad lennukad ideed, kirjutab kliimaministeeriumi rohereformi osakonna juhataja Eili Lepik.
“Meil on juba mitmeid ambitsioonikaid start-up -ettevõtteid, kes on keskkonnahoiu enda võimaluseks pööranud ning kel on potentsiaal kerkida muutuste vedajaks ka väljaspool Eestit,” kirjutab kliimaministeeriumi rohereformi osakonna juhataja Eili Lepik. Foto: Erakogu
Eesti majandus on olnud kaks aastat languses ning kiire paranemise märke ei paista. Kasvu eelduseks on mitmed tegurid, millest paljusid saame ise mõjutada. Üks võimalus on jõulisemalt arendada kestlikkusele suunatud lahendusi ning kasvatada ka inimeste teadlikkust ja vastuvõtlikkust neid kasutada.
Hoolimata investeeringute kukkumisest neli korda väiksemaks eelmisel aastal sai Allan Martinsoni sõnul start-up-sektor paremini hakkama, kui kardeti, ja tehnoloogiaoptimist vaatas “Ükssarvikute kasvulava” saates 2024. aastasse lootusrikkalt.
Möödunul aastal 3 miljonit eurot kaasanud elektrisõidukite laadijate idufirma Vool plaanib tänavu kevadel investoritelt veel 4 miljonit eurot juurde küsida, kinnitas ettevõtte tegevjuht ja asutaja Juhan Härm.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.