Hariduse ja majanduse reformimisega saab suurendada üksikisiku panust ühiskonda ning seeläbi edendada riigi majandust, kirjutab rakendusliku majandusmudeli kvalitism looja Anne Keldremaa.
“Minu hinnangul oleks meil ilmselt kordades rohkem väikeettevõtjaid ja projektipõhiseid tegijaid, kui reaalmajanduse süsteem saaks hoo sisse ja käivituks. Pean silmas just online -andmevahetust ja aruannete genereerimist,” kirjutab Anne Keldremaa. Foto: PantherMedia/Scanpix
Oleme jõudnud punkti, kus peame looma uued võimalused majanduse toimimiseks. Üks võimalik lahendus on rohkem kvaliteetseid reaalaja digikeskkondi tippspetsialistidele, et viia omavahel kokku pakkumine ja nõudlus – anda seeläbi ka välistele ettevõtetele ja spetsialistidele võimalus teha meiega koostööd. Selleks vajame me innovatsiooni ja rahvusvahelisi arendustegevusi, mis viiksid meid laias maailmas tippu!
Kestliku majanduse puhul on saanud teenimatult vähe tähelepanu selle positiivne mõju ettevõtete rahvusvahelisele konkurentsivõimele ja äri kasumlikkusele, kirjutab Rohefoorumi juht Toomas Toodu.
Juhil tuleks oma tiimiliikmetega regulaarselt üks ühele vestelda. Ja seda nii, et kohtumisel jääb vaikuse tekkimiseks aega, kirjutab Tele2 ärikliendi üksuse juht Jürgen Jalakas.
Eesti, soovides olla e-Eesti, peab leidma pedagoogilised, filosoofilised ja rahalised vahendid, et olla üks tõekuulutajaid anonüümses digitsunamis, kirjutab João Lopes Marques Äripäeva essees.
Õpetajate päev langeb tänavu laupäevale, mõnes koolis tähistati seda ette, mõnes järele. Shroomwelli tegevjuht Silver Laus kirjutab, et õpetajad ei kujunda ainult meie teadmisi, vaid ka väärtushinnanguid, tööeetikat ja suhtumist ellu.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.