Eestis ei ole jätkuvalt võimalik saada ettevõtluseks vajalikke lubasid mõistliku ajaga. Nii jääme me ilma miljoni- ja isegi miljardiinvesteeringutest, nagu värske näide tõestab, kirjutab advokaadibüroo Sorainen partner Paul Künnap.
“Eesti vajaks taaskäivitamiseks korralikku särtsu. Selle asemel, et keskenduda arutlemisele, kellelt mida ja kuidas ära võtame või miks me midagi teha ei saa, võiksime hoopis keskenduda uute ägedate asjade ehitamisele,” kirjutab Paul Künnap. Foto: Erakogu
Muhose vallas Soomes tulid jõulud varakult. Google teatas 1400hektarise maatükki ostmisest, mis on esimene käega katsutav samm järjekordsest miljardiinvesteeringust Soome. 10 000 elanikuga valla vanem kirjeldas uudist kui lotovõitu.
Just praegu määratakse ettevõtetes plaane tehes ära, kas majandus pöördub kiiresti tõusule või jääme ka 2025. aastal edasi vinduma. Kummagi stsenaariumi teostumisel on oma roll poliitikute otsustel, kirjutab Äripäeva peatoimetaja asetäitja, Lääne-Virumaa Uudiste peatoimetaja Aivar Hundimägi.
Eesti võtab avasüli vastu välisinvestorid, aga kodumaistele antakse sõnum: parem oleks, kui sa ei teeks seda, mida sa teha tahad, jagab oma tunnetust ulatuslikult energiatööstuses tegutseva Biofueli tegevjuht Andreas Laane.
Maksutõusud pärsivad tegevust kõige rohkem, vastasid ligi pooled pea 1400 ettevõtlussektori juhist, kelle eeloleva kuue kuu äriplaane Äripäeva Infopank küsis. Üha suuremat leevendust tunnevad nad aga langevatest intressidest ja nõudluse elavnemisest.
Hoolduskoristus tähendab kõige lihtsamalt öeldes ruumide sisekoristust erinevatel büroopindadel, tootmishoonetes, haridus- ja meditsiiniasutustes, autoremonditöökodades jpt objektidel. Kui kliendid Foruse poole pöörduvad, on mõistagi esimene küsimus – mis meie koristusteenus maksab?