Väikeriigina pole Eestil õnnestumiseks palju vaja. Nutikamad leiavad oma võimaluse ja muutused on paratamatus, kirjutab ettevõtja ja Heba kliiniku arendusjuht Ain Aaviksoo vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
- “Keskkonna pidev ning eri suundades muutumine soosib keskmist strateegiat, sest kõiki võimalikke arenguid ja nende kombinatsioone pole lihtsalt võimalik läbi kalkuleerida,” märgib meditsiiniettevõtja Ain Aaviksoo. Foto: Andras Kralla
Kas uuel aastal läheb paremaks? Seda ei tea keegi täpselt öelda, kuid tõenäoliselt päästavad ettevõtjad Eesti riigi halvimast, hoolimata riigi kulude kasvust ja maksutõusudest, mis valitsuse endi hinnangul aeglustavad majanduse taastumist enam kui ühe protsendi võrra SKPst.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tõehetk tuleb aastal 2026
Meil on puudu headest juhtidest, paindlikkusest ja innovatsioonist, kirjutab ettevõtja ja juhtimisnõustaja Mihkel Tammo vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Elamispindade tehinguid jääb paratamatult vähemaks ja kinnisvara kiiret hinnatõusu ei maksa oodata, kuid lõppenud aastaga võrreldes hullemaks ikka ei lähe ning juba see tähendab, et läheb paremaks, kirjutab Kinnisvarakooli konsultant ja koolitaja Tõnu Toompark vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Kuigi üldjoontes saame uuele aastale vastu minna positiivselt, ootab ettevõtjaid tänavuste tormide järel 2025. aastal mitmesuguseid karisid, kirjutab A. Le Coq juht Jaanus Vihand vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Alanud aastal kõigutavad Eestit mitmed välised muutujad. Luua tuleb head ettevõtluskeskkonda ning hoolitseda selle eest, et „seina sisse“ tuleks raha, mille eest kaitsekulutusi suurendada ja muud tarvilikku teha, kirjutab geoloog Margus Raha vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Haritava maa hinnakasv on ületanud pensionifondide tootlust pea kümnekordselt, selle tõus on ületanud ka Tallinna börsiindeksit. Järgnevas analüüsis näitame nii eluruumide, metsa, põllumaa, kulla, aktsiate kui ka pensionifondide hinnamuutusi viimastel aastakümnetel.