Kirjanik Ülo Mattheus: Euroopa, Trumpi poliitika tagahoov
Donald Trump soovib ilmselgelt pöörata ajalooratast veelgi rohkem tagasi ja seab eesmärgiks Ameerika pühendumise taas vaid iseenda huvidele, kirjutab kirjanik Ülo Mattheus Äripäeva essees.
Euroopa Liidu ja Donald Trumpi vastuolulised suhted on jõudnud ka plakatikunsti. Strasbourgis tehtud fotol on 2019. aasta Euroopa Parlamendi valimistele kutsuv plakat kirjaga “Seekord registreerun ja hääletan”, taustal Trumpi portree.
Euroopa on huvitanud Ameerikat alati teises järjekorras ja selle poolest Donald Trump oma eelkäijaist ei erine. Ameerika ajalugu vaadates võiks kõnelda ka mingitest mäluhaavadest, kuivõrd Ameerika iseseisvussõda polnud ju midagi muud kui enda vabastamine Euroopa ühe tuumikriigi Suurbritannia koloniaalikkest.
Lõviosa Donald Trumpi täitevkorraldustest on suunatud paljude ameeriklaste esimure – immigratsiooni – lahendamisele. Osa korraldusi on revolutsioonilised, kuid selles nende häda seisnebki – need võivad olla Ameerika Ühendriikide põhiseadusega vastuolus ning saada kohtute poolt tõkestatud, kirjutab Delovõje Vedomosti ajakirjanik Jaroslav Tavgen.
Ei saa välistada, et Donald Trump kuulab ühel hetkel Euroopa mõtteid Ukraina ja Venemaa asjus rohkem, kui me loota julgeme. Sellekski tuleb valmis olla, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kuld, mida sageli peetakse investorite varjupaigaks ebakindlatel aegadel, läks kolmapäeval kallimaks ning kauples umbes 2769 dollari ringis. Sellist hinnataset nähti viimati eelmise aasta oktoobris, vahendas Yahoo Finance.
Kuidas töötab Tehnopoli tehisarukiirendi, millist tuge idufirmad sealt saavad ja millised ettevõtted on oodatud osalema, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.