Kehtib ka riigikatse puhul: lihtsalt rohkem raha ei taga automaatselt parimat tulemust, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Imperiaalsete-revanšistlike meeleoludega Putini-Venemaa mõistab ainult jõudu, USA president Donald Trump loeb raha. Peaminister Kristen Michal paiskas, näib, et ka koalitsioonipartneritele ootamatult, avalikku debatti kaitsekulude kergitamise 2026. aastal plaanitud 3,7 protsendilt 5 protsendini SKPst.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Peaminister Kristen Michali arvates tuleks kaitsekulud tõsta 5%-le SKPst, see tähendaks tuleval aastal 2,22 miljardi euro suurust väljaminekut.
Lõviosa Donald Trumpi täitevkorraldustest on suunatud paljude ameeriklaste esimure – immigratsiooni – lahendamisele. Osa korraldusi on revolutsioonilised, kuid selles nende häda seisnebki – need võivad olla Ameerika Ühendriikide põhiseadusega vastuolus ning saada kohtute poolt tõkestatud, kirjutab Delovõje Vedomosti ajakirjanik Jaroslav Tavgen.
Ei saa välistada, et Donald Trump kuulab ühel hetkel Euroopa mõtteid Ukraina ja Venemaa asjus rohkem, kui me loota julgeme. Sellekski tuleb valmis olla, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kuldsed käepigistused kahjustavad jõuametkondade mainet
Ajal, mil ühiskond panustab julgeolekusse järjest enam, ei saa kuidagi tolereerida kaitsevaldkonna personaliotsuseid, mis riivavad avalikkuse õiglustunnet, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Viimase kümnendi jooksul on tubakasektori muutused olnud üsna dramaatilised. „Mis tähendab, et järgmise 10-15 aasta jooksul kaovad sigaretid ja need asendatakse teaduspõhiste alternatiividega neile, kes otsustavad suitsetamisega jätkata,“ ütles Philip Morrise välissuhete juht Kai Tammist. Sama moodi on muutunud ootused personalile, otsustavaks on saanud õigete hoiakute evimine.