Meelis Niinepuu: oi, AI – aga kus on Eesti järgmine tiigrihüpe?
Kui tehisaru areneb praeguse kiirusega, siis kümne aasta pärast ei jää tukkuvatel eestlastel enam aega küsida, kas see oli paratamatu või kas oleksime saanud teha midagi teisiti, kirjutab ettevõtja Meelis Niinepuu (Eesti 200).
Meelis Niinepuu. Foto: Tanel Meos
Hakkasin tehisaru kasutama paar aastat tagasi, mil AI kõige võimsamad mudelid suutsid genereerida üsna lihtsaid tekste ja teha prognoose, mis kedagi eriti ei üllatanud. Maailm näis endine.
Ajakirjanduses, nagu paljudes teisteski valdkondades, tehisaru ennekõike abistab, mitte ei asenda inimesi, aga masinlike tekstide koostajatel läheb küll raskeks, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Esmaspäeval ametisse vannutatud Donald Trump ei raisanud hetkegi ja kehtestas juba esimesel ametipäeval mitukümmend presidendimäärust. Lisaks ähvardas ta lähimaid kaubanduspartnereid tollitariifidega.
Euroopaga arvestamine ei näi suures pildis kuigi oluline
Eksistentsiaalse iseloomuga riskid – kliimamuutused, pandeemiad ning tehisintellekt – testivad lähiaastail inimkonna elastsuse piire, samal ajal kui geopoliitiline võitlus majandushiidude vahel teravneb, kirjutab ettevõtja, endine väliskaubandus- ja IT-minister Kaimar Karu.
Tööstuslikud tõstuksed on paljude ettevõtete igapäevaelu lahutamatuks osaks, tagades kaupade sujuva liikumise. Tõstuksed, nagu kõik töötavad ja liikuvad seadmed, vajavad töökindluse tagamiseks pidevat hooldamist.