Üks asi on poliitilised deklaratsioonid ning Suure Juhi näpunäited, teine asi on päriselu ja viis, kuidas neid Suuri Sõnu ellu viiakse, kirjutab poliitikavaatleja Karmo Tüür.

- Vladimir Putin osales jaanuari lõpus Leningradi blokaadi aastapäeva tähistamisel. Võmul olev eliit kasutab endiselt Suure Isamaasõja imagoloogiat.
- Foto: Zumapress/Scanpix
Utsitamaks oma rahvast sõjas osalema, lubas Putin muu hulgas, et nn “sõjalise erioperatsiooni” läbinud saavad riigi uueks eliidiks. Võib küll kahelda, kui paljud seda sõnumit tõsiselt võtsid, ent siiski on teada juhtumeid, kus lihtsavõitu ja sõjas mitmeti invaliidistunud mehed on nördimust avaldanud, miks neid isegi näiteks kohalikel valimistel kandideerima ei lubatud jne.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Poola valitsus teeb ettevalmistusi organiseerimaks sõjalist väljaõpet kõigile täiskasvanud meestele, vahendab Poola peaminister Donald Tuski öeldut Läti rahvusringhääling LSM.
Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi toetus kodumaal suurenes 10 protsendipunkti võrra pärast veebruari lõpus toimunud sõnasõda USA riigipea Donald Trumpiga.
Putinism ja trumpism on üksteisele lähenenud nii siin- kui ka sealpool Atlandi ookeani. Delfi ajakirjanik Martin Laine, kes kaardistas Eesti “uhhuu-võrgustikku”, ütleb, et siinse liikumise keskne kuju on riigikogu liige Varro Vooglaid.
Moskvast tulevad signaalid, et Vladimir Putini juhtimisel Kreml on valmis nõustuma vaherahuga teatud tingimusi järgides.
Läti juhtiv ehitusseadmete rendiettevõte Storent viib läbi uut võlakirjaemissiooni, et jätkata oma positsiooni tugevdamist Baltikumis ja Põhja-Euroopas. Ettevõte otsib pidevalt uusi kasvuvõimalusi, investeerib oma varadesse ning uurib strateegiliselt olulisi omandamisvõimalusi. Praegu analüüsib Storent hoolikalt võimalikku omandamist Texases, USA-s, mis võiks veelgi kiirendada ettevõtte rahvusvahelist laienemist.