Putinism ja trumpism on üksteisele lähenenud nii siin- kui ka sealpool Atlandi ookeani. Delfi ajakirjanik Martin Laine, kes kaardistas Eesti “uhhuu-võrgustikku”, ütleb, et siinse liikumise keskne kuju on riigikogu liige Varro Vooglaid.
Varro Vooglaid on hõivanud Eesti alternatiivinformatsiooni maastikul samasuguse rolli nagu ameeriklane Joe Rogan (paremal) USAs.
Foto: Andras Kralla / AP / Scanpix
“Ma ütleks, et selle liikumise Joe Rogan on Varro Vooglaid,” vastas Laine, viidates Ühendriikide üliedukale, ent ka sügavalt vastuolulisele podcaster'ile, kes on andnud eetrit äärmuslastele.
Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi toetus kodumaal suurenes 10 protsendipunkti võrra pärast veebruari lõpus toimunud sõnasõda USA riigipea Donald Trumpiga.
“Skeptiline keskkonnakaitsja” Bjørn Lomborg kritiseeris süsinikuheite vähendamist kulude-tulude analüüsile toetudes. Nüüd on ta pööranud pilgu välisabi suunas.
USA president Donald Trump on asunud läbi viima suuri ja ohtlikke muutusi nii siseriigis, kui oma naabrite suhtes, rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis Toronto ülikooli professor, ajaloolane ja politoloog Andres Kasekamp.
Kui 1995. aastal ostis Kaubamaja Tartu ja Tallinna kaubamajad, saadi koos varaga kaasa ka Lasnamäel asuv tühi angaar. Selle asemel, et näha selles pelgalt kinnisvaraprobleemi, nägid visionäärid võimalust. Just sellest angaarihoonest sai alguse Selver – Eesti üks edukamaid jaekette, mille lugu on olnud ühtaegu sihikindel ja julge.