Peep Kuld: kas ja kuidas võidab USA Trumpi kaitsetollidest? Vastust näitab aktsiaturg
Tänapäeva maailmamajandus ei ole nullsummamäng, kus ühe riigi võit tähendab teise riigi kaotust, kirjutab majandus- ja investeerimishuviline ettevõtja Peep Kuld.
Teatavasti on Donald Trump andnud teada, et ta kehtestab kaitsetollid USA turu kaitseks. Mitmed inimesed on küsinud, et mida see tähendab, miks ta seda teeb ja miks selle, justkui USA majanduse jaoks kasuliku otsuse tulemusel USA aktsiaturg hoopis langes. Ja tollide kehtima hakkamise edasilükkamise uudise peale turg tõuseb?
USA aktsiad tõusid kolmapäeval plahvatuslikult kõrgele, kui president Trump teatas 90-päevasest tariifide peatamisest enamiku riikide jaoks, kuid samal ajal tõstis Hiinale määratavaid makse veelgi, vahendas Yahoo Finance.
Kui Äripäeva lugejad oleksid ettevõtte omanikud, kelle juurde on juhiks sattunud USA president Donald Trump, oleks suurem osa ta juba vallandanud, aga veerand Äripäeva küsitlusele vastanutest oleks tema kui juhiga rahul.
Vaid väike osa Äripäeva küsitlusele vastanutest on oma ettevõttes juba teinud konkreetseid muudatusi Donald Trumpi kehtestatud kõrgemate tollimaksude tõttu, mis on maailma kaubanduses suurt segadust külvanud.
Autodele ja terasele kehtestatud tollimaksu eest plaanib Euroopa Liit kehtestada kuni 25 protsendi suurused tollid paljudele USA kaupadele, kuid veinitolle kartes on loobutud USA viski tollimüüri taha jätmisest.
“Inimesed omavad põhjalikku ülevaadet sellest, mitu sammu nad päeva jooksul on teinud ja kui palju kaloreid kulutanud – aga kui küsida pealtnäha lihtsaid küsimusi ettevõtte andmete, süsteemide ja logide kohta, siis ollakse omadega ummikus,” möönab kodumaise ettevõtte ByteLife juht Janek Gridin murelikult.