Nädalavahetusel toimus IMF aastakohtumine Washingtonis, kus käsitleti ka valuutakursse ja riikidevahelise hõõrumisi kursside haldamisel.
USA kutsus üles tegelema teemaga jõulisemalt, kuid IMF ei suutnud saavutada üksmeelt ja leppis ainult üleskutsega “töötada rohkem tasakaalustatud globaalse majanduse suunas, arvestatades seejuures nii defitsiidis kui ülejäägis olevate riikide huvide ja vastutusega“. USA rahandusminister Timothy Geithner ütles komiteele, et IMF peaks rääkima jõulisemal toonil selle üle kuidas riigid mõjutavad oma valuutasid. Ta kutsus IMF üles „suurendama oma avameelsust probleemidest rääkimisel“.
Surve on tugevnenud, et Hiina hülgaks oma nõrga valuuta hoidmise ja suurte valuutareservide kuhjamise poliitika. Hiinat on süüdistatud globaalse tasakaalustamatuse soosimises ja globaalse majanduse taastumise ohtu seadmises, mis ei lase defitsiitriikidel nagu USA ja Inglismaa oma majandust korda seada. Vastavalt IMF andmetele on Hiina valuutareservide väärtus ligi 2,5 triljonit dollarit, ehk 30% globaalsest koguväärtusest.
IMF ametnikud väidavad, et kui Hiina laseks oma valuutal tugevneda, siis tema kaubad muutuksid kallimaks, seeläbi suurendades nõudlust USA ja teiste arenenud riikide, kes võitlevad praegu suureneva tööpuuduse ja nõrga majanduskasvuga, kaupade tarvis.
Euroopa Keskpanga president Trichet tuletas Hiinale meelde tema lubadust „suurendada valuutakursi paindlikkust“. Trichet lisas ka, et arenevatel riikidel ei ole mingit vajadust oma reserve edasi suurendada.
George Soros käis välja ka numbri – 10%, kui palju Hiina peaks laskma oma valuutal aastas tugevneda. Hiina seevastu välistas „shokiteraapia“ ja lubas jätkata „paindlikuma“ valuutapoliitikaga.
Tehniline analüüs:
Jällegi võib suurematel kaartidel näha märke USD peatsest tugevnemisest. Mitmed peamised valuutapaarid on teinud topelttipud ja on kogumas momentumi, et alustada korrektsiooniga. Samuti on mõned ristkursid nagu EURCHF ja AUDCAD valmistumas korrektsiooniks.
EURUSD – on peale nelja nädalat raugematut ülesliikumist teinud topelttipu 4-tunnisel graafikul. Nii H4 kui D1 on endiselt ülemüüdud. H4 RSI on olnud erisuses hinnaga viimased 8 päeva. Korrektsiooni alguse kinnituseks on hinna langemine läbi taseme 1,3833. Paari tõus üle 1,4028 väistab ülaltoodud stsenaariumi ja lükkab korrektsiooni edasi.
EURCHF – fluktueerib hetkel Fibonacci 50,0 ja 61,8 tasemete vahel, tõmmatuna 10.08.2010 ja 08.09.2010 languse vahele. H4 RSI on erisuses hinnaga, mis ennustab langust. Languse kinnituseks on paari tungimine allapoole läbi toetustaseme 1,3360. Hinnaliikumine üles, läbi taseme 1,3491 välistab ülaltoodud stsenaariumi ja avab ukse edasiseks tõusuks.
Artikkel on informatiivse eesmärgiga ja on mõeldud kui üldine turukommentaar. Artiklis toodud soovituste järgimine on kaupleja enda vastutusel.
Seotud lood
Tallinna Lennujaam tahab saavutada süsinikuneutraalsuse järgmisel ja kliimaneutraalsuse 2030. aastal. Neist viimane eesmärk on Tallinna Lennujaama finantsjuhi ja juhatuse liikme Anneli Turkini sõnul ambitsioonikas ja väljakutsuv, sest kõiki tehnoloogiaid selle saavutamiseks veel olemas ei ole.