Siim Kallase intervjuu Eesti Päevalehes tõendab retoorikavõtete vahetust: kui Postimehe arvamusloos püüdis Kallas kriitikuid naeruvääristada, siis tänase Eesti Päevalehe intervjuus esitleb ta end ohvrina, kes heitleb mineviku varjudega – ülekohtuste süüdistustega, mida ta ei mõista.
Absurdiks käänamine on mõjus demagoogiavõte, mida ka Kallas kasutamata ei jäta. „Jah, käed ka juba verised! /---/ Mõrv, selge, omavahel seotud.“ Midagi säärast ju ometi keegi ei usu, ega? Tegelikult ei ole Kallast keegi mingis mõrvas süüdistanud, aga ta püüab jätta muljet, et seda on tehtud.
Ilmselt nõustuski Kallas intervjuuga selle pärast, et arvamuslugu oma eesmärki ei täitnud. Uut infot tuleb kogu aeg peale, tasapisi tulevad päevavalgele vanad seosed. Võib-olla ei ole kõik esialgu tekkivad seosed päris adekvaatsed, kuid inimesed, kes vanu pusletükke kokku panevad, teevad oma tööd usinalt ja nad ei jäta seda pooleli.
Kallas räägib nii vähe kui võimalik ja nii palju kui kasulik, et mitte omalt poolt uut infot anda. Teema on selgelt ebamugav ning meenutamine vastumeelne, soov kõigele lõplikult joon alla tõmmata ilmne ja inimlikult ka mõistetav. Kuid nii lihtsalt see ei käi. See lugu ei lõpe enne, kui asjad on selged.
Autor: Vilja Kiisler, Vilja Kiisler
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.