Aasta kestnud juurdluse tulemusena peavad viis suurt panka maksma Suurbritannia ja USA regulaatoritele kokku üle 3 miljardi dollari seoses valuutaturul asetleidnud manipuleerimise juhtumitega.
- JPMorgan Chase Foto: Bloomberg
Briti finantsregulaator (FCA) mõistis trahvi suuruseks kokku 1,7 miljardit dollarit, öeldes enda teates, et viis panka ei suutnud järgida äripraktikaid G10 valuutakauplemise toimingutes. Trahv oli suurim, mida FCA kunagi määranud on.
USA regulaator määras viiele pangale trahvi suuruseks 1,4 miljardit dollarit. Peamised süüdistused puudutasid teiste pankade abistamist manipuleerimises ning sellest tingitud ebaausa kasu saamist valuutaturul.
„Turg toimib ainult siis, kui inimestel on kindlus, et ei manipuleerita,” ütles USA regulaatori CFTC esindaja Aita Goelman CNBC-le.
Viis panka, keda trahviti, olid Citibank, HSBC, JPMorgan Chase, RBS ja UBS.
Valuutaturu skandaal tuleb pärast seda, kui panku on süüdistatud 2008. aasta finantskriisi põhjustamises ning pärast Londoni pankadevahelise laenuintressi (libor) manipuleerimist.
Pankade poolt läbiviidud sisejuurdlusest on selgunud, et eksijateks olid mõned valuutakauplejad.
Seotud lood
Barclays pank väitis, et Inglise Keskpank survestas neid finantskriisi ajal intressimäärasid ebaseaduslikult manipuleerima, selgub BBC poolt avaldatud kõne lindistusest.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.