Ühendkuningriigi majapidamiste majanduslik väljavaade 2019. aastal tundub tume, kuna Brexit võib panna töökohtade turvalisuse löögi alla, samas leevendab lähiaja muresid madalam inflatsioon ja kinnisvarahinnad kiratsevad, kirjutab Reuters.
- Brexiti-vastane kampaania Londonis. Foto: AFP / Scanpix
Brittide elamiskulutuste kasv on aeglustunud ja tarbijahinna ametlik näitaja langes detsembris kahe viimase aasta madalaimale tasemele, 2,1 protsendini. Inimeste hinnangud oma finantsolukorrale sellel aastal, kui Brexit tegelikult toimuma peaks, on enam-vähem sama madalal tasemel, nagu oli 2014. aasta alguses. „Poliitiline ummikseis Brexiti üle kultiveerib ebakindlust finantskeskkonna suhtes,” ütles IHS Markiti majandusteadlane Joe Hayes.
Peaminister Theresa May sai eelmisel nädalal Brexiti leppe hääletusel lüüa ning see on suurendanud tõenäosust, et Suurbritannia lahkub 29. märtsil Euroopa Liidust ilma üleminekulepinguta. Ettevõtted on investeeringute tegemisel jäänud äraootavale seisukohale ja nende majandusaktiivsus on 2018. aasta lõpust aeglustunud.
Kinnisvara osta soovijaile on aga saabunud hea aeg, kuna ka kinnisvara hinnatõus on pidurdunud ja alanud aasta on kinnisvaraturul nõrgim viimase 7 aasta võrdluses.
Majandusteadlased, keda Reuters küsitles, ennustavad, et Bank of England tõstab hindu 2019. aastal üks või kaks korda, eeldusel, et Brexit toimub sujuvalt.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.