Uber otsustas paisata börsile 10 miljardi dollariline aktsiapakk, kirjutas Financial Times.
- Uber tegeleb taksoteenuse ja toiduveoga ning kulutab palju autonoomsete sõidutehnoloogiate uuringutele. Kauplemine Uberi aktsiatega algab maikuus. Foto: Reuters/Scanpix
Sellega pakub Uber arvestatavat konkurentsi seni ajaloo suurima IPOga börsile tulnud Alibabale, mis andis müüki 25 miljardi dollari eest aktsiaid 2014. aastal.
Uberi praegune väärtus on 76 miljardit dollarit, mõned investeerimispankurid on hinnanud ettevõtte väärtuseks 120 miljardit. Ettevõte loodab kasvada 90-100 miljardi dollari väärtuseks, võttes arvesse konkurent Lyfti põrumist hiljutisel börsidebüüdil. Lyft müüs börsidebüüdil 2 miljardi dollari eest aktsiaid, kuid nende väärtus kukkus järgmisel kauplemispäeval 10%.
Uber kavatseb IPO registreerida USA väärtpaberite ja börsikomisjonis neljapäeval ja ühtlasi avalikustada IPO dokumendid. Kauplemist New Yorgi börsil plaanitakse allikate sõnul alustada mai alguses.
Investorid ootavad Uberi börsiletulekut pikisilmi, kuna tegemist on uue põlvkonna idufirmaga. Sügavas kahjumis ettevõte on mitme aasta jooksul investoritele esitanud valitud infot oma finantstulemuste kohta. Ettevõtte netokäive kasvas eelmisel aastal 43 protsenti, 11,3 miljardi dollarini. Kahjum vähenes 4,5 miljardilt dollarilt 2017. aastal 3,3 miljardile dollarile 2018 aastal.
Uber tegutseb enam kui 70 riigis. Lisaks taksoteenusele on selle äritegevus ka jalgratta- ja motorollerite rentimine, kaubavedu, toidu kohaletoimetamine.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Google'i emafirma Alphabet suutis rohkem kui kaks korda suurendada oma algset investeeringut äsja börsile läinud Lyftis. Ligi pooleteise aastaga on investeeringu suurus kasvanud 1 miljardi dollarini, vahendab CNBC.
Aasta esimese suure USA tehnoloogiafirma Lyfti börsidebüüt sai tugeva alguse, aktsia avamishind määrati varasemast kõrgemaks.
Sõidujagamisfirma Lyfti aktsia alustas reedel New Yorgi börsil kauplemist, tõustes koheselt aktsiate avaliku esmaemissiooni hinnast 21% kõrgemale.
Järgnevatel nädalatel avalikustab Uber börsile minekuks vajalikud dokumendid, milles on infot ettevõtte paljude poolikute kohtuasjade kohta, kirjutab Financial Times.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.