Tänasel investor Toomase konverentsil teiste seas üles aasta investori tiitliga pärjatud Kristjan Liivamägi rääkis, mida võiks oodata alanud aastalt ja milliseid muutuseid plaanib oma portfellis teha.
- Investor ja õppejõud Kristjan Liivamägi plaanib suurendada energiasektori osakaalu portfellis. Foto: Raul Mee
Aasta investor ja finantsökonoomika doktor Kristjan Liivamägi soovitas investoritel lähinädalatel oma portfell kriitilise pilguga üle vaadata ja korralik audit teha. Samuti küsida küsida endalt, kas konkreetset ettevõtet tahab investor oma portfellis hoida järgmised mitu aastat ja kas usub nende pikaajalisse kasvu. “Lühiajaline vaade on pikaajalisest vaatest väga erinev. Minu vaade on 3-5 aasta perspektiiviga, mis on ka minu portfellis olevate ettevõtete perspektiiv,“ rääkis Liivamägi. Oma portfelli avaldades selgitas investor, miks on ta selliselt enda portfelli positsioneerinud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasta investor ja aasta investeerimistegu!
Siit nad tulevad, nagu piparkoogimehikesed präänikute maalt, meie sellaastased aasta investori ja investeerimistegu nominendid. Võitjad kuulutan välja minunimelisel konverentsil 22. jaanuaril Kultuurikatlas.
Investor Kristjan Liivamägi tõdes, et on viimasel ajal müünud Funderbeami osakuid, kuna tema hinnangul ei ole ettevõtte käekäik osutunud ootuspäraseks. „Riskid on realiseerunud ja realiseeruvad ka tulevikus,“ ennustas Liivamägi.
Enim mõjutasid meie majandust tänavu inflatsioon ja energiahindade väga suur kallinemine, kirjutab investor Kristjan Liivamägi vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
"Reedeti kliendi juurest tulles nägin oma tiimiliikmete laudadel valgeid ümbrikuid koondamiskirjaga," rääkis investor ja õppejõud Kristjan Liivamägi investeerimisfestivalil hirmutavast kogemusest finantskriisi ajal, mis sundis teda suunama kogu oma energia investeerimisportfelli ülesehitamiseks.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.