Lühiajaliste võlakirjade tootluse kiire kasv on ajalooliselt näidanud majanduslanguse tulekut, kuid eksperdid leiavad, et aktsiabörsilt veel väljuda ei tasu.
- Swedbanki investeeringute strateegi Tarmo Tanilase sõnul on praegu hea aeg portfell üle vaadata ning liigsed võimendused kinni panna. Foto: Eiko Kink
Lühema perioodi võlakirjade müügilaine on kiirenenud, mis on viinud ka lühiajaliste võlakirjade tootluse kõrgemale pikaajalisest tootlusest. Tavapärastes oludes on pikaajaliste võlakirjade tootlus lühiajaliste omast kõrgem, sest laenates raha pikemaks ajaks, soovib investor selle eest ka kõrgemat riskipreemiat. Ajalooliselt on see viidanud majanduslangusele, kuid ekspertide hinnangul seda veel niipea karta ei ole.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA 5aastase võlakirja tootlus kasvas 30aastasest võlakirja omast suuremaks. See muutis investorid ettevaatlikuks, sest varem on selline olukord majanduses viinud lõpuks krahhini.
Mullu koos pandeemiaga alanud kiibidefitsiit tõi elektroonikalülituste tootmise maailma tähelepanu alla. Kiibikonstrueerijate ja -tootjate aktsia hinnad lendasid kasvanud nõudluse ja kasumlikkuse toel seniolematutesse kõrgustesse – kuid analüütikute hinnangul pole praegugi veel hilja sektorisse investeerida.
Peaminister Kaja Kallase sõnul peab valmistuma rasketeks aegadeks, kuid diskussioonid, keda ja kuidas aidata, seisavad alles ees, sest praegu on kriis veel algusjärgus.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.