Miks on USA aktsiad ebakindlas keskkonnas kiiresti tõusmas?
USA aktsiaturgude erakordne taastumine on jätkumas ning investoritel on tekkinud küsimus, kui kaua saab see karmistuva rahapoliitka, geopoliitiliste pingete ja võlakirjaturul toimuva valguses kesta, kirjutab Reuters.
USA aktsiaturud on 8. märtsil saavutatud põhjadest jõuliselt taastunud. Foto: Reuters/Scanpix
Standard & Poor’s 500 indeks on alates 8. märtsist tõusnud 11 protsenti. See on suurim 15päevane tõus alates 2020. aasta juunist, mil turud taastusid koroonaviiruse kriisist. Praegust kallinemist on juhtinud suured tehnoloogiafirmad, mis olid aasta alguses kiiresti odavnemas. Tänavu on S&P 500 indeks langenud nüüdseks vaid 2,8 protsenti, vahepeal ulatus langus 12,5protsendini.
USA aktsiaturud tõusid täna tublisti, investorite meeleolu parandas asjaolu, et Ukraina ja Venemaa tegid rahukõnelustel edusamme. Samal ajal on USA riigivõlakirjade intressikõver pöördumas, mis võib viidata majanduslanguse tulekule, vahendab Reuters.
Lühiajaliste võlakirjade tootluse kiire kasv on ajalooliselt näidanud majanduslanguse tulekut, kuid eksperdid leiavad, et aktsiabörsilt veel väljuda ei tasu.
USA 5aastase võlakirja tootlus kasvas 30aastasest võlakirja omast suuremaks. See muutis investorid ettevaatlikuks, sest varem on selline olukord majanduses viinud lõpuks krahhini.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.