Ekspertide nõuanded noorele: kodu ostmiseks halba aega pole
“Kinnisvara väärtus on tõusnud ja selle ostmiseks vajalik kodulaen on muutunud paljudele noortele kättesaamatuks,” kommenteerib Luminori eraisikute panganduse juht Tanel Rebane hetkeseisu kinnisvaraturul.
Kinnisvarainvestor Karolina Sikk ütleb, et pikas perspektiivis kinnisvara kallineb ning oma kodu ostmiseks ei ole halba aega, kui otsus on tehtud kaalutletult. Foto: Andras Kralla
Kinnisvaratehingute arv on sel aastal oluliselt kukkunud. Intressimäärade tõus ja ebakindlaks muutunud majandusolukord on pannud noored koduostjad küsimuse ette, kas kodu ostmine on praegu põhjendatud. LHV eraisikute finantseerimise osakonna juht Catlin Vatsel tõdeb, et intressimäärade tipp on seljatatud ja järgmisel sügisel oodatakse kinnisvaraturu elavnemist. 2024. aasta lõpuks oodatakse 6 kuu euribori langust 2,3%-le.
Kinnisvara ostmisega võib minna nii ja naa. On olukordi, kus kõik läheb plaanipäraselt ja elad oma ostetud majas või korteris muretult. Mida aga teha siis, kui pärast ostutehingut tulevad ilmsiks varjatud puudused? Kuidas tekkinud olukorras edasi tegutseda?
Pärast pikka hinnatõusu on uute korterite broneeringute arv oluliselt vähenenud ning eksperdid prognoosivad turule hinnalangust. Väiksemad ja kallima hinnaga raha laenanud arendajad on juba hätta sattumas, rääkisid Swedbanki analüütikud.
Nädala loetumate lugude sekka jõudis uudis, et üle pika aja on kinnisvaraturul näha märke, et uute korterite hinnad võivad hakata langema. Samuti tuli ootamatu otsus Euroopast ning selgusid börsile tulnud Infortari suurimad aktsionärid.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.