Nokia aktsia hind langes järsult suurtehingu nurjumise tõttu
Nokia aktsia hind langes Helsingi börsil ligi kuus protsenti ja New Yorgis seitse protsenti, millele eelnes EJL Wireless Researchi analüütiku Earl Lumi spekulatsioon, et Nokia võib kaotada USA kliendisuhte telekommunitsiooni operaatoriga T-Mobile.
Bloombergi allikate sõnul otsib Nokia oma mobiilsidevõrgu ärile ostjat umbes 10 miljardi euro eest ning esialgu on võimalikku ostuhuvi üles näianud Samsung Electronics.
Soome telekommunikatsiooniseadmete tarnija Nokia teatas neljapäeval, et kolmanda kvartali tegevuskasum tõusis tänu kulude kärpimisele 9%. Sarnaselt konkurent Ericssoniga nähakse taastumise märke.
„Kui Ukrainas käib sõda ja USA presidendi Donald Trumpi trikid on kõik ebastabiilsemaks muutnud, siis ei juhtu midagi, kui oma taastuvenergia eesmärgid natukene hiljem saavutame,“ ütles Rohetiigri nõukogu esimees Andres Veske.