Eksperdid hoiatavad rikkaliku võlakirjaturu riskide eest
Viimasel ajal märgatavalt arenenud kodune võlakirjaturg peidab endas riske, kus mõnel juhul ei pruugi ettevõte tulla enam toime maksekohustustega, märgivad asjatundjad.
Redgate Capitali partner ja juhatuse liige Valeria Kiisk jagab nõu, kuidas investor saaks võlakirju ostes rohkem kindlustunnet ja kaitset. Foto: Liis Treimann
Ainuüksi selle ja järgmise aasta jooksul peaks Balti reguleeritud turule lisanduma 13 ja alternatiivturule First North üheksa uut võlakirja. Äripäev uuris asjatundjatelt, kas instrumendi portfelli lisamine on siiski niivõrd väikesema riskiga ning mis juhtub, kui ettevõte ei suuda enam maksekohustustega toime tulla.
Eesti tuntud investorid paljastavad oma saladused aktsiate leidmisel ja valikuotsuste tegemisel. Selgub, et heade aktsiate leidmiseks kasutavad nad podcast’e, screener’eid, artikleid ning muidki allikaid. Oma kogemustest pajatavad investorid Mihkel Kukk, Taavi Ilves ja Miljonineiu.
Teiste Balti riikide näitel on keeruline öelda, milliseks Eesti riigi võlakirja tootlus täpsemalt kujuneda võiks. Küll aga annavad need hea suunise ja juhivad tähelepanu ühele olulisele tegurile, kirjutab SEB kapitaliturgude maakler Erik Laur.
Langevate intressimäärade keskkonnas võib võlakirjadest päris head tootlust saada, investorite huvi võlakirjade vastu on suur. Lähiaastad on võlakirjade aastad, nenditakse saates “Soraineni sagedus”.
3,3protsendine Eesti võlakiri jättis jaeinvestorid pigem külmaks, kuid kutseliste investorite suure huvi tõttu kujunes pakkumise kogunõudlus 821 miljoni euroni.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.