Nvidia tegevjuhi otsekohesed sõnad lükkasid kvantaktsiad vabalangusesse
Viimase poole aasta jooksul mitmesajakordselt kallinenud kvantarvutuste aktsiad kukkusid eelmisel nädalal järsult, kui Nvidia tegevjuht väljendas tehnoloogiamessil CES oma pessimismi nende senise arengu üle.
Kvantarvutuse aktsiad IonQ, Quantum Computing, Rigetti Computing kukkusid pärast suurte ettevõtete juhtide sõnavõtte 40% ümber. Foto: Reuters/Scanpix
Möödunud nädalal raputas kvantarvutuste sektorit korralikult kiibitootja Nvidia tegevjuhi Jensen Huangi väljaütlemine. Messi küsimuste-vastuste ringis päriti maailma suurima ettevõtte juhi prognoose, milline võiks välja näha tehnoloogia järgmine etapp ja millist rolli mängib selles kvantarvutus.
Kvantarvutus (quantum computing) on järgmise aktsiaturgudel paisuva mulli teema. Kauplejaile teeb kvantaktsiate möll kahtlemata palju rõõmu, aga endasugustel investoreil soovitan pigem pealtvaatajatena tribüünil püsida.
Populaarsete aktsiaindeksite struktuuri ümber on pikka aega vaieldud, et see moonutab turgude tegelikkust. Passiivse investeerimise levikuga muutub see küsimus üha aktuaalsemaks, sest nüüd võib rääkida fundamentaalsematest moonutustest.
Uusi investeerimisvõimalusi kammides jäi mulle silma mälukiipide tootja Micron Technology, mille aktsia tegi mullu päris pööraseid liikumisi. Uurisin, kas praegusel tasemel võiks see olla investeering, mis Nvidiaga saavutatud edu kordaks.
Baltikumi juhtiva energiaettevõttena paistab Ignitis Group silma nii oma tugeva kasvuloo, portfelli mitmekesisuse kui tugeva dividendipoliitikaga. Vilniuse börsil noteeritud ettevõte on suutnud IPOst alates kahekordistada oma kohandatud EBITDAt ja viiekordistada oma taastuvenergia portfelli, tagades seejuures atraktiivse dividenditootluse. Ignitis Groupi investorsuhete juht Aine Riffel-Grinkevičienė jagab, mis on ettevõtte senise eduloo taga ning mida võiksid investorid oodata lähiaastatel.