Euroopa Liidu gaasihoidlate täitumus ulatus veebruari alguseks 53%ni. Viimati oli selle aja näitaja nii väike 2022. aastal. Euroopa Komisjoni seatud eesmärk on 50%.
Valitsuse seatud eesmärk toota aastal 2030 samapalju taastuvelektrit kui Eestis tarbitakse jätab küsimuse, et kui palju me siis energiat tarbima hakkame. Mõned aspektid mõjutavad Eesti elektri koguhinda aga tunduvalt rohkem kui maksumäärad või tootjatele makstavad toetused, kirjutab Tallinna Tehnikaülikooli energiapoliitikate professor Einari Kisel.
Pärast Ukraina gaasitransiidi lõppemist on aeg peatada ka Vene LNG-laevad, pakuvad 10 Euroopa Liidu liikmesriiki. Sellele ideele on Euroopas oodata tugevat vastuseisu.
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“