Mida aeg edasi, seda enam nähakse ettevõtte kasvuvõimekust töötajaid kaasavas juhtimissüsteemis, mitte hierarhilises juhtimises. Ericsson on sellise põhjamaise demokraatliku juhtimisstiili musternäide, kirjutab 5. septembril Äripäeva tellijatele ilmunud eriväljaanne Minu karjäär.
- Ericsson Eesti personalijuht Katri Jürine on uhke, et töötajate rahuloluindeks on viimase nelja aasta jooksul neli punkti kasvanud. Foto: LIIS TREIMANN
Ericsson Eesti on ettevõte, kelle juhtimis- ja rahuloluindeks on laes ning kes pälvis paar aastat tagasi töötajate tagasiside põhjal ka Unistuste Tööandja tiitli. Ericssoni personalijuht Katri Jürine meenutab, et kui ta ettevõttes üheksa ja pool aastat tagasi alustas, siis päris kõik veel nii Rootsi töökultuurile omane polnud. „Mulle tundus, et töötajate ootus oli siis teine – kõrgemalt öeldakse ja nemad teevad. Küsimus oligi, et kuidas seda murda,“ vaatab Jürine tagasi ja lisab, et mõnikord küll kaevatakse, et koosolekuid on liiga palju, et millal siis tööd jõuab teha. Samas ei saaks teisiti kõigi arvamust ja tagasisidet kuulda.
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.