Minu portfellis olev Norra kütusefirma Equinor on kasu lõikamas kõrgetest nafta ja maagaasi hindadest, mille tõttu ootan ettevõttelt tugevaid tulemusi. Aktsia on aasta algusest kallinenud ligi 50%.
- Equinori teise kvartali tulemustesse andsid nafta ja gaas tugeva panuse ning kõrged hinnad võivad pakkuda head üllatust ka kolmanda kvartali tulemustes. Toomase portfellis on Equinori aktsia olnud tänavu üks suuremaid tõusjaid. Foto: Andras Kralla
Tihti kipub nii olema, et ühe õnnetus on teise õnn. Equinori aktsia mu portfellis lõikab ilmselget kasu Euroopas rekordeid löövast nafta ja gaasi hinnast, mis on mitmed valitsused ja paljud ettevõtted seadnud raskesse seisu. Equinoril tõotab aga tulla võimsa tulemusega kolmas kvartal. Eriti suve keskpaigast on ka Norra kütusetootja aktsia hind saanud uut tõusuhoogu, ületades pandeemiaeelse taseme ning noolides kolme aasta taguseid tippe.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Norra nõustus suurendama maagaasi eksporti Euroopasse, kuna maagaasi hulgihinnad on rekordtasemel ning see on tekitanud kartusi toiduga varustatuse üle, vahendab Reuters.
Piirangud on leevenenud, nõudlus kiiresti taastunud ning nafta hind on tagasi kriisieelsel tasemel. Euroopas lööb rekordeid ka gaasi hind. Kütusefirmade aktsionäridele tähendab see priskemaid dividende ja lisavõitu aktsiate tagasiostu programmidest.
Analüütikud näevad mitmel aktsial kasvuruumi
Elektri hind on teinud uusi tippe ning investeerimiseksperdid usuvad, et see trend jääb veel pikalt kestma ja see võiks investori kasuks mängida. Samas nähakse, et suur osa hinnakasvust on aktsiahindades sees, kuid mitte täiel määral ning võimalusi veel jagub.
Kogu Euroopas on elektri hinnad tõusnud mitme aasta kõrgeima tasemeni, millele on kaasa aidanud nii toorainete kallinemine kui ka tuuleenergia puudus.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.