Jaanuari numbreid kokku lüües sain paraja šoki, nähes, kui vähesed aktsiad kuu plusspoolel lõpetasid ja et portfelli kahanemise taga olid minu lemmikud tehnoloogiasektorist.
Viis suurimat langejat viisid kuuga minu portfellist üle 12 000 euro. Peamiselt oli tegemist tehnoloogiasektori ettevõtetega. Foto: Anti Veermaa
Juba mitu nädalat on nii USA tehnoloogiasektori aktsiad kui ka teised aktsiabörsid odavnenud, tehes eelmisel nädalal suurema hüppe allapoole. Turud hindavad sisse USA Föderaalreservi võimaliku intressimäärade otsuse, mistõttu on turgudel ka pikemalt mõõna näha. Jaanuari viimasel nädalal toimunud suurem langus viis minu portfellist lausa kahe kuu tootluse ehk kui aasta lõpus olin 600 000eurose teetähise lähedal, siis eelmisel nädalal olin peaaegu juba poole miljoni piiril tagasi.
Nädalavahetusel toimunud investor Toomase konverents oli küll pisut karuses meeleolus, kuid pakkus huvilistele siiski hulganisti asjalikke ostusoovitusi ja tarkuseteri.
Minu lõppenud konverentsil oli karune maik juures ning aasta investor ja finantsökonoomika doktor Kristjan Liivamägi soovitas selles situatsioonis investoritel lähinädalatel oma portfell ja investeerimisteesid kriitilise pilguga üle vaadata.
Et minu investeerimiskarjäär on saanud 20aastaseks, siis tundus paslik käia läbi kõik oma blogipostitused ja tehingud, et näha, mida ma siis ikkagi olen teinud õigesti ja valesti selle aja jooksul ning kuidas ma saaksin edaspidi targemalt tegutseda.
Oleksite te näinud, kuidas pool saalitäit rahvast laupäeval Investor Toomase konverentsil ruumist välja voolas, et kitsukeses kõrvalsaalis kasvõi püstijalu paralleelsessioonil Jaak Roosaarelt õppida, kuidas aktsiaid lühikeseks müüa!
Majanduses ja ka kinnisvaraturul on sügisel toimunud mõned muudatused, üheks neist euribori langus. Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu kinnitas, et kinnisvaraturul on märgata elavnemist – suuresti just järelturu korterite osas.