USA tehnoloogiasektori aktsiad on viimastel nädalatel veelgi odavnenud. Selle teadmisega viskasin oma portfellile pilgu peale ja tegin ka ostuotsuse.
- Investori parim ostunimekiri on tema portfell. Seega vaatasin üle suurelt pihta saanud USA ettevõtted ja leidsin mitu head aktsiat, kuhu täna investeerida. Foto: Reuters/Scanpix
Minu portfellis on päris mitu USA tehnoloogiagiganti, kelle tulemusi vaadates aktsia hinna suur kukkumine kuidagi põhjendatud pole. Niisiis tasuks tegudele asuda, sest head kriisi oleks patt kasutamata jätta. Viskasin pilgu peale Microsoftile, Apple’ile, värskelt portfelli lisandunud Alphabetile ning Adobele. Tõsi, viimase osas on ettevõte ka pärast suurt langust üsna kõrgete suhtarvudega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
USA megaaktsate viisik ehk FAANG on naasnud lihtsurelike sekka. Koos praeguse turulangusega on hakanud hajuma ka usk, et megafirmade kasv on lõputu. Kõigele vaatamata kavatsen mina enda aktsiatest endiselt kümne küünega kinni hoida.
Viskasin portfellis olevatele aktsiatele pilgu peale ning avastasin, et kasvuaktsiana portfelli võetud Adobe on portfellis langenud alla ostuhinna. Ehmatusega uurisin lähemalt, miks on aktsia hind tipust odavnenud ligi 40%.
Minu jaoks üks oodatuim aruanne ehk Microsofti tulemused andsid kindlust, et praegusest keerulistest oludest purjetatakse hõlpsalt läbi. Samuti Alphabeti murepilvedest ma suurt numbrit veel ei teeks.
LHV klientide hulgas oli aprillis populaarsed USA tehnoloogiasektori aktsiad ning müügiks läks autotööstus. Swedbanki kliendid vaatasid pigem kodule lähemale.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.