Aprill on endiselt traditsiooniliselt hea tõusukuu börsidel, kuid mais pole mõtet enam vana ütlemist järgida ja kõike müüki panna.
- Kui järgmise nädala kaks esimest päeva suurt börsikrahhi ei too, siis läheb tänavunegi aprill tõusukuuna kirja. Foto: Reuters/Scanpix
Hooajalisi ehk sesoonseid mõjureid on USA börsidel täheldatud juba nende algusaastatest saadik. Mõni mõjur on ajaga lahtunud ja selle peale loota enam ei maksa, mõni on aga lisandunud, nagu näiteks musta reede põhjustatud ralli jaekauplejate aktsiais.
Üksikutest päevadest tingitud mõjud kestavad börsil tavaliselt mõne päeva või umbes nädala. On ent ka pikemaid mõjusid. Näiteks saab indeksite ajalooliste liikumiste põhjal tuvastada selgelt börside halvimad ja parimad kuud.
Aprill hea, september paha
Üldiselt on aprill üks parimaid börsikuid. Tänavusele eelnenud 20 aastal on S&P 500 indeks kasvanud neljal aprillikuul viiest ja andnud investorile keskeltläbi kaheprotsendise tootluse.
Seotud lood
Baltic Horizon Fundi kinnisvarafondi osakuhind on juba pool aastat püüdnud läbi murda 0,3 euro piirist. Kuid kuigi see tugitase hoiab hinda kukkumast, takistab vähemalt kolm probleemi sellelt tasemelt tagasi tõusta ja ülespoole liikuda.
Tallinki esimese kvartali aruanne näitab ettevõttele sugugi mitte tavapärast tulemust aasta esimese kolme kuuga: kasumit. See on siiski ühekordne rõõm.
Mullu detsembris kodubörsile purjetanud Infortar on IPOst märkinud aktsionäridele toonud kobeda tulu nii hinnakasvu kui ka dividendide näol. Mina Infortari ei märkinud ja jäin sellest ilma. Kas kahetsen? Nii ja naa.
Möödunud nädalal analüüsin mitut minu radaril olevat aktsiat ning kuigi Nvidia ostu sain juba ära tehtud, siis suurest seitsmikust jäi sõelale veel Amazon.
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.