Olen kõigest
tänavu aprillist olnud Euroopa suurima börsifirma, ravimigigandi Novo Nordiski osanik, kuid juba on selle aktsia jälgimine pakkunud mulle üsna teravaid elamusi.
- Novo Nordisk oli sunnitud kaalulangetusravimi hinda loodetust rohkem langetama ja see lõi kasumiprognoosi, samas usutakse, et mida odavam on ravim, seda rohkem satub see tervisekindlustajate radarile ja nii ka massidesse. Foto: Reuters/Scanpix
Jälgisin pikalt Novo Nordiskit kõrvalt ega pannud varem tähele, kuivõrd äkiliselt see aktsia igasugustele uudistele reageerib. Nüüd panen ja võin selle nelja kuu kogemuse põhjal öelda, et ravimifirmasse, isegi suurde ravimifirmasse investeerimine pole sugugi muretu kulgemine mööda siledat asfaltteed, mille lõpus kaugel horisondil terendab jõukus. Pigem on see nagu karm autoralli, kus üksikud sirged ja siledad teelõigud vahelduvad ette hoiatamata julmade hüpekate, auklike karjamaaradade ja reetlike kraavidega.
Seotud lood
Metsikult populaarsete kaalulangetusravimite tõttu kasvatas turukapitalilt Euroopa suurim ettevõte Novo Nordisk oma toodete valmistamise võimekust, kuid sellest analüütikute ootuste rahuldamiseks ei piisa.
100aastane ettevõte Novo Nordisk, mis on enim ehk tuntud diabeedi- ja kaalulangetusravimite poolest, näeb vaeva, et kasvava nõudlusega hakkama saada, ning on hankinud ehitusloa vastostetud krundile.
Analüütikute hinnangul tasub hoolimata tarneraskustest ravimifirma Novo Nordiski aktsiat jätkuvalt hoida, selgub Swedbanki värskest analüüsist.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”