Terav konkurents korrastab Eesti käsitööõlle turgu, riik saab väikeettevõtjaid aidata mõistliku ja stabiilse maksukeskkonnaga, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Käsitööõlle, rahvakeeli ka hipsteriõlle valdkond on Eestis läbinud esimese buumi ja käib turu korrastamine, kus ühed otsivad eksporditurge ja seavad võimalikke laienemissihte, teised positsioneerivad end regionaalsete väiketootjatena. Kiirest kasvust hoolimata on see äriliselt nišivaldkond – näiteks turuliidri Põhjala käive oli mullu 2,4 miljonit eurot –, kuid arvestades maailma vastavaid trende ja käsitööõlle turunduslikku potentsiaali, võiks riik seda Äripäeva hinnangul edaspidigi soosida ning kaaluda näiteks aktsiisisoodustust andva tootmismahu lae tõstmist ning toetusi arenevatele ettevõtetele nii ekspordi- kui ka koduturul.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti väikepruulijate tulemused näitavad vastakaid ja ka õpetlikke tulemusi – turu pioneer maadleb miinuses ja kaasab uusi omanikke ning raha, hiljem turule jõudnud tootjad aga naudivad välisturgude toel rekordilisi aastaid.
Bitcoin näitas viimastel päevadel kiiret tõusu, millele järgnes äkiline korrektsioon. Saates "Äripäev eetris" arutati, kuidas krüptovaluutasse suhtuda ja kas seda võiks oma portfelli lisada ka investor Toomas.
Samal ajal kui rahakaasamisplatvormidelt kapitali küsinud joogitootja Nudist ja jäätisetootja La Muu kuhjati rahaga üle, läheb Õllenaudi kampaania visalt.
Oma suve keerasin natuke tuksi, hindas ees ootavat tööd Tanel Nurmeots, kellest sai olude kokkulangemisel Eesti ühe suurema käsitööõlle tootja Lehe Pruulikoja uus omanik. Selle töö tulemusel peaks ettevõte kasvatama käivet aastaga poole võrra ja murdma välja kasumisse.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”