Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Et siis vaatame lihtsalt röövimist pealt?
Riigi kõrged esindajad uurivad pabereid, kust ilmneb, et ravimituru kuningad lüpsavad tarbijat, ja tõstavad abitult käed üles. Kurb küll, tõdeb Äripäev juhtkirjas.
ETV saade "Pealtnägija" sai kätte materjalid, millest tuli välja, et hulgimüüjad müüvad ravimeid iseendaga seotud ketiapteekidesse märkimisväärselt kallimalt kui haiglatele. Sellest võib järeldada, et tavatarbija maksab ravimite eest põhjendamatult liiga palju. "Pealtnägija" arvestuse järgi 20 miljonit eurot ainuüksi 2018. aastal. Endine terviseminister Jevgeni Ossinovski nimetas seda otsesõnu röövimiseks.
LHV kinnitas valmisolekut muuta uute apteekide rajamise ja ketiapteekide väljaostmise rahastamist proviisoritele kättesaadavamaks. LHV Panga ja Eesti Proviisorite Koja kohtumisel arutati proviisorite laenuvõimalusi.
Riigikogu saali jõudev apteegireformi peatamise menetlus näitab, et kui riigikogu liikme südametunnistus lubab, võib võtta vabaduse põhimõtteliselt ükskõik milleks, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.