Nagu ettevõtjatel, nii peab ka riigil olema tegevusplaan. Ent ärme aja liigse tormakusega, ka sõnades, majandusvankrit kraavi, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäev ootab koroonaviiruse kriisis riigitüüri hoidjatelt tarkust tegutseda tajutavalt, külvamata sealjuures paanikat. Kindlasti tuleks vältida samme, mida ettevõtlus ega üldisemalt vaba turumajandus riigilt ei oota. Ei tohiks tekitada ootusi või lasta kujuneda hoiakuil, mis segaduste taandumise järel asetaksid ettevõtja varasemaga võrreldes kardinaalselt erinevasse olukorda, mida iseloomustavad näiteks täiendav bürokraatia, riigikapitalismi ilmingud või ebamäärane maksukeskkond.
Kui tööandja kardab, et töötajal võib olla koroonaviirus, on tal õigus nõuda, et töötaja tööle ei tuleks, kuid tal ei ole õigust nõuda, et töötaja vormistaks puhkuse või võtaks haiguslehe, kui haigusnähud puuduvad.
Itaalia on esimene demokraatlik riik, mis pärast teist maailmasõda on pidanud kehtestama üldise karantiini ja üleriikliku komandanditunni. 60 miljonil inimesel paluti kodus püsida ja väljuda ainult tervislikel või tööalastel põhjustel.
Investorid teevad kulda ja bitcoini ostes aina rohkem panuseid sellele, et valuutade väärtus langeb. See trend on tulnud, et jääda, teatas USA suurim investeerimispank JPMorgan Chase.