Äripäeva hinnangul tuleks koroonakriisi edasisel käsitlemisel eriolukorra tingimustes nii piirangutes kui ka toetusmeetmetes pöörata tähelepanu meie väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Väga paljud neist tublidest tegijatest on praeguse force majeure'i olukorras tegevusala tõttu käibe ja klientide arvuga nulli kukkunud, osa hingitseb veel ja otsib võimalusi rahavoogu säilitada. Neid tuleb otseselt toetada ja säästa. Paljud elavad kuust kuusse – varudeta.
Eriolukorras intensiivsetele piirangutele allutatud, käibe ja kliendid kaotanud ettevõtete toetamine vajab erimeedet – sellist lähenemist toetab ka seaduse mõte ja kohtupraktika, kirjutab endine peaprokurör, Soraineni vandeadvokaat Norman Aas.
Kui kliima soojenedes jää sulab, ei lahenda asja jääkarude raseerimine. Ka valitsuse majandusmeetmed keset koroonakriisi on pealtnäha jõulised, kuid puudulikud, kirjutab Telliskivi Loomelinnaku asutaja ja juht, Solaris Keskuse juhatuse esimees Jaanus Juss.
Kõik väiksed ettevõtted, kelle ainsateks töötajateks on juhatuse liikmed, jäävad töötukassa hüvitistest ilma, isegi kui nende sissetulek on koroonaviirusest põhjustatud majanduslanguse pärast haihtunud. Mitmed peavad olukorda ebaõiglaseks.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”