Äripäeva toimetuse meelest väärib Rain Rannu aasta ettevõtja tiitlit nii isiklike tehingute mahu, kui laiema ärilise ja ühiskondliku tegevusega, sümboliseerides ühtlasi Eesti iduettevõtluse tänavusi rekordeid.
Kui 1990ndatel olid raha ja talendid tööstuses, nullindatel pankades, siis nüüd oleme jõudnud ajajärku, kus Eesti majandusele annavad näo idufirmadest välja kasvanud ükssarvikud. Koroona-aastal ei kasvanud meie iduettevõtetest ainult taimed, vaid neilt lõigati ka korralikku saaki. Šokiga alanud aasta lõppes rekorditega – aastaga tuli juurde 400 uut idufirmat (kokku üle 1000), raha kaasati rekordilised 450 miljonit eurot (viis korda enam kui viis aastat tagasi!) ning tehti silmapaistvaid tehinguid.
Äripäeva aasta ettevõtjal Rain Rannul läheb sellesse aastasse kirja vähemalt kolme oma asutatud firma või investeeringu rahaks tegemine, kuid tema hinnangul on tiitel palju enama eest, mida ta oma kolleegidega on idufirmade maastikul 20 aasta jooksul ära teinud.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.