Koroonaviirusest tingitud piirangute ja nõuetega pihta saavad ettevõtjad vajavad meetmeid rakendavalt riigilt hästi selgelt sõnastatud eesmärki ja indikatsiooni tuleviku suhtes, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Näib väga sedamoodi, et me oleme jõudnud heitluses koroonaviirusega faasi, kus riik rakendab meetmeid, mis vähemalt ühe tulemusena survestavad inimesi end vaktsineerida laskma, kuid too surveavaldus käib ettevõtjate tegevuse kaudu. Või kui soovite, siis nende arvel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööinspektsioon nõuab septembrist riskianalüüse tuhandetelt ettevõtetelt, ka ühemehefirmadelt, kuid lauskontrolli ettevõtetele teha ei plaani. Küll võib tööõnnetusena kirja minna see, kui ühemehefirma nakatab teist ühemehefirmat koroonaviirusega.
Riik suurendab ettevõtja halduskoormust ja kulusid ning iseenda bürokraatiat, murdes kohati lahtisest uksest raginal sisse, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Septembrist jõustuv riigi nõue kümnetelt tuhandetelt ettevõtetelt riskianalüüs koostada ja see tööinspektsioonile edastada on nügimiste nügimine, ütles Äripäeva ajakirjanik Kristjan Pruul.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.