Inspektsioon väikefirmadele: riskianalüüsi teete endale, kontrollima teid ei hakata
Tööinspektsioon nõuab septembrist riskianalüüse tuhandetelt ettevõtetelt, ka ühemehefirmadelt, kuid lauskontrolli ettevõtetele teha ei plaani. Küll võib tööõnnetusena kirja minna see, kui ühemehefirma nakatab teist ühemehefirmat koroonaviirusega.
Alates septembrist nõuab riik kümnetelt tuhandetelt ettevõtetelt riskianalüüsi, milles oleks hinnatud koroonaviiruse leviku ohtu töökeskkonnas ning paika pandud, milliste töötajate käest hakatakse nõudma andmeid vaktsineerimise kohta või kuidas vaktsineerimata töötajaid testima hakatakse. Kõige suurema kohustuse saab teenindussektor. Foto: Scanpix
Tööinspektsiooni peadirektori asetäitja Meeli Miidla-Vanatalu kommenteeris Delfile, et väikeettevõtjad ei tee riskianalüüsi mitte tööinspektsiooni, vaid iseenda jaoks.
Kümned tuhanded ettevõtted peavad esitama riskianalüüsi, milles oleks hinnatud koroonaviiruse leviku oht töökeskkonnas ning paika pandud, millised töötajad peaksid olema vaktsineeritud või kuidas vaktsineerimata töötajaid testima hakatakse. EVEA leiab, et määrus tekitab kriisist niigi räsitud väikeettevõtjatele väga suurt lisakoormust ja lisakulusid.
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.