Niinimetatud debt-push-down-struktuuri reguleerimine on vajalik, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kujutage ette olukorda, kus kaks ettevõtjast naabrimeest otsustavad oma võrdväärsed firmad ära vahetada. Sisuliselt sellest midagi ei muutu, ent üks asi küll – kui tehingud õigesti vormistada, siis saavad mõlemad üleaedsed omale ettevõtte, mis on neile justnagu ostusumma võlgu. See tähendab aga, et tollesama ostusumma jagu kasumit ja intressid takkapihta saab firmast maksuvabalt välja võtta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Piibeleht võis küll vanale Vestmannile tolle enda rahaga kosja minna, aga maksuameti hinnangul tuleks siis tulumaks ikkagi ära maksta.
Maksuameti juhend nn debt-push-down'i tehingute maksukäsitluse kohta on tekitanud tõsiseid muremõtteid Eesti ärikogukonnas. Ehkki juhendi eesmärk lisada selgust niisuguste tehingute maksustamisse on kiiduväärt, tuleks tõsiselt kaaluda, kas valitud suund on mõistlik, kirjutavad Ott Aava ja Tõnu Kolts advokaadibüroost Cobalt.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.