Eesti häda on üha süvenev inimeste puudus. Õnneks leidub selle vastu leevendust, kui poliitikud seda vähegi soovivad, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Presidendilt uue valitsuse moodustamise ettepaneku saanud Kristen Michalil on võimalus jõuda peaministrina ajaloolise otsuseni, mida Äripäev on julgustanud kes teab kui mitut valitsuskabineti koosseisu langetama ning mille vajalikkust reaalne elu ikka ja jälle tõestab. Viimati möödunud teisipäeval, kui statistikaamet avaldas tänavu esimese poolaasta sündimusandmed.
Pahasti on. Ikka päris pahasti kohe. Sündide arvu kahanemine valmistab juba aastaid muret ning ehkki võinuks arvata, et viimase paari aasta iseäranis kidurad näitajad on valmistanud meid halvimaks ette, tulid värsked numbrid ometigi külma dušina.
Kui samamoodi edasi läheb, võib juhtuda, et ilmavalgust näinud laste arv jääb sel aastal koguni alla 10 000. Neljakohaline arv sünde.
Eksperdid nendivad kurvastusega, et on pidanud niigi pessimistlikke prognoose aja jooksul mitu korda allapoole korrigeerima. Ning mida pikemaks kujuneb madalseis, seda vähem on meil tulevikus laste saamise eas inimesi.
Mida teha?
Valitsuse enda kaotada
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Reformierakonnal on hiilgav võimalus viia järgmise nelja aasta jooksul ellu otsuseid, mida nende valijad ja ühiskonna liberaalsem osa laiemalt näha soovivad. Sisepoliitikas tuleb seekord oluliselt paremini õnnestuda, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
It's the economy, stupid! Täna avaldatud uus koalitsioonilepe on "kui-raha-pole-koalitsioonilepe" ja sellisena võetuna tundub see Äripäevale suures plaanis mõistlik. Detaile loomulikult on, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Ei pea olema teravsilm, et märgata, et riigi kulutused ei mahu tuludest tehtud ümbrisesse ära. Kohe-kohe avaneb unikaalne paariaastane aken, mille jooksul saab kärpimise koos ümberkorraldusega ära teha, võites riigimehelikkuses, kaotades populaarsuses, loodetavasti ajutiselt, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Valitsust moodustavad poliitikud ja ettevõtjad on üsna ühel meelel, et riigikapitalismile pole kohta. Miks mitte viia kõik riigiettevõtete (vähemusosalused) nelja aastaga börsile, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.