Täna saatsid Siiri Oviir, Vilja Savisaar-Toomast, Ain Seppik, Toomas Varek, Inara Luigas, Lembit Kaljuvee, Deniss Boroditš ja Rainer Vakra avaliku pöördumise ja selgituse, miks nad Keskerakonnast lahkuvad.
Kui tegu oleks ükskõik millise teise erakonnaga, oleks see märkimisväärne sündmus. Kuid Keskerakonnas mitte. Pigem võib seda tõlgendada järjekordse enesepuhastusena.
Alles 2004. aastal lahkusid Keskerakonnast täpselt samuti kaheksa siseopositsioonääri Peeter Kreitzbergi ja Sven Mikseriga eesotsas. Pikantseks teeb toonased sündmused tagantjärele see, et nii mõnigi tänane väljaastuja, näiteks Ain Seppik, Siiri Oviir ja Vilja Savisaar, kuulusid 2004. aastal Keskerakonna juhatusse, mis muu hulgas kritiseeris teravalt eelnimetatud Savisaarega opositsiooni sattunuid. Teisisõnu kiitsid vaikimisi Edgar Savisaare käitumise õigeks. Miks, on täitsa eraldi teema.
Ka Kalle Laaneti erakonnast väljaheitmises ei ole midagi erakordset. Näiteks 2004. aastal heideti välja isegi nimekam Robert Lepikson ja kaalumisel oli Liina Tõnissoni väljaviskamine.
Enesepuhastusele viitab seegi, et vastupidiselt lahkunud peamiselt kustuvatele poliittähtedele otsustasid nn tulevikulootused nagu Jüri Ratas ja Kadri Simson erakonnas jätkata.
Enesepuhastust kinnitab ka suurepärane ajastus. Riigikogu valimised on just olnud ning kohalike omavalitsuste valimisteni on veel poolteist aastat. Piltlikult piisav aeg "mädakolde" eemaldamisest jäänud haavadest paranemiseks. Sündmust ümbritsev kära on aga Keskerakonnale pigem kasulik.
Autor: Harry Tuul, Harry Tuul
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viie liikme lahkumise tõttu kaotas Keskerakonna fraktsioon riigikogus suuruselt teise koha ning jääb nüüd Reformierakonna ja IRLi järel kolmandaks.
Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare sõnul on erakonna enamuse jaoks täna toimunud liikmete lahkumine kergenduseks, sest nende eesmärgiks oli oma erakonna mahategemine.
Siiri Oviir, Vilja Savisaar-Toomast, Ain Seppik, Toomas Varek, Inara Luigas, Lembit Kaljuvee, Deniss Boroditš ja Rainer Vakra saatsid avaliku pöördumise ja selgituse, miks nad Keskerakonnast lahkuvad.
Riigikogu juhatus registreeris riigikogu liikmete Rainer Vakra, Deniss Boroditši, Inara Luigase ja Lembit Kaljuvee lahkumise Eesti Keskerakonna fraktsioonist alates tänasest.
Uuel aastal jõustuv vilepuhuja kaitse seadus hakkab töötajaid, aktsionäre ja kliente ettevõtte väärkäitumisel kaitsma, kuid siiani valitseb segadus teavituste sisuga ning valesti teavitamisel võib rikkuda ärisaladust.