Arstide sissetulekute ülevaate tellis nimelt peaministri büroo. Kulutulena levisid arvud ajakirjanduses ja arstide esindaja teatas, et nad on nüüd veelgi vihasemad kui enne. Vaevalt oli Ansipi eesmärk arste vihasemaks ajada, palkade avalikustamise mõte oli ilmselt hoopis kütta sotsiaalset viha arstide suhtes ja sellega streik põhja lasta. Rünnak tabas, sest arstide streigil ei ole niigi laia ühiskondlikku toetust.
Ent olgu toetusega, kuidas on – palgaülevaate avalikustamine oli vajalik. Kui streik juba kord palgale on keskendunud, siis tuleb numbritest rääkida.
Ometi on Ansipil vara rõõmustada. Kes viha külvab, see raevu lõikab, ning esialgu arstide vastu suunatud sotsiaalne viha võib kergesti pöörduda peaministri enda ja tema kodupartei vastu. Numbritest on alati parem rääkida ilma vihata.
Autor: Vilja Kiisler, Vilja Kiisler
Seotud lood
ERRi ajakirjanduseetika nõunik ja ühingu Korruptsioonivaba Eesti liige Tarmu Tammerk märkis, et avalik teave peaks olema kõigile võrdselt ligipääsetav, viidates meditsiinitöötajate tulude ülevaatele.
Äripäev soovis maksuametilt arstide sissetuleku sarnast ülevaadet ka riigikogu liikmete sissetulekutest, kuid seda amet teha ei saa.
Eile Postimehes ilmunud ülevaate arstide sissetuleku kohta tellis maksu- ja tolliameti sõnul peaministri büroo.
Pärast tänast haigekassa nõukogu koosolekut ütles sotsiaalminister Hanno Pevkur, et arstid, õed ja hooldajad saavad palgatõusu eeldusel, et streik lõpeb kohe.
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?