Kui mullu oli ettevõtjate huvi õiglase ülemineku fondi vastu leige, siis nüüd jäi osa taotlejaid lausa joone alla. Ida-Viru investeeringute agentuuri juht Teet Kuusmik ütles saates “Rohepöörde praktikud”, et need projektid ei tohi jääda sahtlisse ja selles on suur roll ka riigil. “Täna on see koht, kus tasuks riigil võtta investeeringutele suunatud laenu ja anda nendele projektidele toetust, sest sotsiaalmajanduslik mõju ja investeeringute tagasitulek riigi jaoks on ülikiire,” rääkis ta.
Fondi suurus on 340 miljonit eurot. Tänaseks on täidetud suurinvesteeringute ning väikese ja keskmiste suurustega ettevõtete taotlused, avatud on veel teadusmahukate tegevuste toetus. Töö pole aga sugugi tehtud.
Fondi koordinaatori Ivan Sergejevi sõnutsi vaatavad välismaised partnerid kadestusväärsusega Ida-Viru tööstusparke ja ärikeskkonda laiemalt. “Meil on toetavat infrastruktuuri päris palju Ida-Virumaal. Ettevõtjate toetamine on üks aspekt, aga teine on kogu ärikeskkond,” lausus ta.
Nii Sergejev kui Kuusmik rõhutavad, et oluline on see, et kohalikele elanikele oleks uute töökohtadega harjumine mugav ja toetatud ning elukeskkond meeldiv. Fondi pikaajaline mõju avaldub alles aastate pärast, seda ka jälgitakse. “Ma arvan, et üks asi on selge. See on see, et Ida-Viru tulevik on tänu fondile palju mitmekesisem, kui me oleme harjunud nägema. Ja see on äge,” ütles Sergejev.
Saates tuleb juttu veel sellest, kuidas kasvas Ida-Viru ettevõtjate huvi fondi vastu, miks on olulised kogukondlikud projektid ja kas sealne tööstus on ikkagi konkurentsivõimeline. Kuusmik avab ka Jõhvi äripargi filmitööstuse plaane, mis sai fondilt 10,9 miljonit eurot.
Saadet juhib Karmen Laur.
Fotol Ida-Viru investeeringute agentuuri juht Teet Kuusmik ja õiglase ülemineku fondi koordinaator Ivan Sergejev. Foto: Karmen Laur
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.